Optymalizacja

Optymalizacja strony

Co to tak właściwie jest optymalizacja strony i czy jest potrzebna?

Samo stworzenie strony internetowej, nawet o bardzo interesującej, ciekawej i unikatowej treści, może nie wystarczyć, aby Nasza witryna była w wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Do tego właśnie przydaje się optymalizacja strony internetowej, aby wyszukiwarka w prostszy sposób mogła odnaleźć właśnie Naszą stronę. Optymalizację strony wykonuję się po to, aby przyczyniła się do lepszego pozycjonowania Naszej witryny. Każdemu zależy na wysokiej pozycji strony, chociażby w wyszukiwarce Google. Optymalizacja pomaga robotom sieciowym w lepszym zrozumieniu treści na niej zawartych, a tym samym do jej wyświetlenia w wynikach wyszukiwania, gdy użytkownik wpisze określone słowo kluczowe lub frazę.

ELEMENTY OPTYMALIZACJI STRONY

Optymalizacji podlegają niemal wszystkie elementy strony, takie tak:


 • OPTYMALIZACJA KODU STRONY

  Szybkość wyświetlania strony, stosowanie nagłówków i znaczników meta, zgodność ze standardami W3C, odpowiednie kodowanie html i css, oraz prawidłowe skonfigurowanie pliku dla robotów.

 • OPTYMALIZACJA TREŚCI

  Odpowiednie dostosowanie treści, która powinna być unikalna, wartościowa i związana z tytułem i przesłaniem strony. Odpowiednie zastosowanie i wplątanie w treści, słów oraz fraz kluczowych.

 • OPTYMALIZACJA GRAFIKI

  Dostosowanie odpowiedniej wielkości grafik, łączenie zdjęć i prawidłowe ustawienie ich kompresji. Stosowanie alternatywnych tytułów obrazków, używanie klas CSS, zamiast zdjęć tła.

 • OPTYMALIZACJA SŁÓW KLUCZOWYCH

  Odpowiednie dobranie słów i fraz kluczowych, związanych z treścią strony oraz branżą witryny. Słowa kluczowe muszą zostać użyte przy optymalizacji, w celu lepszego pozycjonowania strony.

 • OPTYMALIZACJA LINKÓW WEWNĘTRZNYCH

  Odpowiednie dostosowanie linków wewnętrznych, pomoże robotom sieciowym w poruszaniu się po stronie. Nie należy stosować odnośników do stron z błędami, lub zupełnie pustych.

SPRAWDZIMY OPTYMALIZACJĘ TWOJEJ STRONY

Podaj Nam adres swojej strony, oraz maila, a sprawdzimy czy jest ona poprawnie zoptymalizowana.